Ekonomi

Koç Holding, Yapı Kredi’nin yüzde 6,8’ini kurumsal yatırımcılara sattı

Koç Holding, Yapı Kredi’nin sermayesinin yüzde 6,8’ine tekabül eden Yapı Kredi hissesinin, hızlandırılmış talep toplama süreci sonucunda 6,8 milyar TL’ye borsa dışı kurumsal yatırımcılara satıldığını açıkladı.

Koç Holding’ten yapılan açıklamada holding, Yapı Kredi’nin sermayesinin yüzde 6,8’ine tekabül eden Yapı Kredi hissesinin 6,8 milyar TL (yaklaşık 250 milyon ABD Doları) bedelle borsa dışında kurumsal yatırımcılara satılmasına karar verdi. hızlandırılmış defter tutma sürecinin sonucudur. başarıyla tamamlandığını bildirdi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Çok sayıda uluslararası fondan 5 katından fazla talep alan süreçte 40’a yakın uluslararası kurumsal yatırımcı tahsis edilmiş olup, aralarında uzun vadeli yatırımcılar da bulunmaktadır. Son yılların en dengeli ifadesi olan başarılı süreç, , ülkemize, camiamıza ve bankamıza olan inancın bir göstergesidir.Şirketimizin portföy optimizasyonu Yürütülen süreç sonucunda güçlenen likiditemiz ile tüm paydaşlarımız için uzun vadeli değer yaratacak fırsatların peşine düşeceğiz. Yapı Kredi’ye, bankacılık departmanına ve ülkemizin potansiyeline olan inancımızla Yapı Kredi’deki ana hissedarlığımız yüzde 61,17 payla devam edecek.”

uzundere-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu