Haber

Mardin’de anlamlı tören

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
2022-2023 Akademik Yılı Voleybol Yıldızları Türkiye Yarı Finali, Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 3-6 Mayıs 2023 tarihlerinde Artuklu Spor Salonu’nda düzenlendi.

11 ilden 10 takımın katıldığı müsabakalarda Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, karşılaşmada hayatını kaybeden Kıbrıs Kız Voleybol Takımı anısına salona “KIBRIS BURADA” resmi asarak sporcuları unutmadı. 6 Şubat depreminde Adıyaman ili.

2022 yılında Türkiye’deki müsabakalarda birinci olan Mersin Takımı, törene Adıyaman’da 6 Şubat depreminde hayatını kaybeden Kıbrıslı sporcuların isimlerinin yazılı olduğu tişörtlerle giderken, Adana takımı ise törene katıldı. Kıbrıslı sporcuların fotoğraflarının yer aldığı forma ile maçlar.

Yaşanan bu anlamlı ve duygulu anlar karşısında maçları izleyen sporseverler gözyaşlarını tutamadı. Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, Adana ve Mersin personelini keyifli ve anlamlı davranışlarından dolayı tebrik etti.

Sendika yaptığı açıklamada; “Mardin’de yine güzel bir düzenlemeye şahit oluyoruz. İlimiz bir spor şehri olma yolunda ilerliyor. 2022-2023 Akademik Yılı Voleybol Yıldızları Türkiye Yarı Finali renkli görüntülere ve çekişmeli maçlara sahne oldu. Bizi etkileyen olay, Adana ve Mersin takımlarımızın anlamlı davranışları oldu.Gençler “İl Spor Müdürlüğü ve sporcularımızın merhum Kıbrıslı sporcuları anması ve anması bizlere duygulu anlar yaşattı. Elbette bu hoş davranışlar sporun doğasında var. Tüm sporcu kardeşlerimi tebrik ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu